Piękna i Zdrowa z Kosmetykami Oriflame

Blog dla sympatyków i konsultantek oriflame

Zapachy lata zamknięte w słoiczku…

Sezon wiosenno- letni obfituje w wiele cudownych zapachów i smaków. Oryginalnych i niepowtarzalnych, których nie dają „zimowe imitacje”. Bo czy pomidor, ogórek czy jakikolwiek letni owoc czy warzywo maja takie same walory (smak i zapach) jak ich imitacje dostępne zimą? Oczywiście, że nie! Dlatego człowiek, chcąc zachować aromaty lata na dłużej wymyślił najprzeróżniejsze sposoby konserwowania i przechowywania żywności tak, by móc się nią cieszyć również zimą – wekowanie, zamrażanie, suszenie… Dzięki temu na wyciągniecie ręki mamy wszelkie dobrodziejstwa letniego ogródka.

letni-ogrodNie jest absolutnie żadna tajemnicą, ze to, co rodzi letni ogród zbawiennie wpływa nie tylko na nasze podniebienia ale również i na cerę. Dlatego wiele firm kosmetycznych korzystając z tych dobrodziejstw tworzy kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji z wyciągami właśnie z owoców i warzyw. Wystarczy przejrzeć katalog oriflame, by zorientować się, że szampony do włosów, odżywki, peelingi do twarzy i ciała, czy również żele pod prysznic zamykają w swym wnętrzu owocowe aromaty, kojarzące się z ulubioną (przynajmniej dla zdecydowanej większości populacji ludzkiej) porą roku. Niejednokrotnie przywodzą na myśl wakacje u babci na wsi, kojarzące się ze szczęściem, swobodą i totalna beztroską, która okraszona była przepysznym jedzeniem. W ten sposób właśnie działa „owocowa terapia”. Przywodzi na myśl dobre myśli, tym samym – oddalając negatywne. Człowiek staje się bardziej odprężony i zrelaksowany. Dodatkowo, warto wspomnieć, ze spora część ludzi posiada skojarzenia z danym zapachem. Bardzo odległe, nawet z czasów dzieciństwa. Co dodatkowo stymuluje w mózgu ośrodek odpowiedzialny za odprężenie.

Na stronie www.oriflame.pl jest wiele produktów zawierających wyciągi z warzyw i owoców. Jest to oferta szeroka, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W razie kłopotów bądź braku przekonania co do danego produktu, najlepiej zapytać o poradę konsultantkę firmy Oriflame – Agnieszkę Kowal, która udzieli profesjonalnych wskazówek lub nawet zaprezentuje dany produkt.